+48 605 261 036

Wybierz swój język

O nas

 Poznajemy lokalną przyrodę

Akademia Przyrodnicza na Roztoczu powstała z myślą o poznawaniu lokalnej przyrody w aktywnych formach. Podczas naszych wypraw terenowych chcemy pokazać Gościom piękno fauny i flory jednego z najcenniejszych przyrodniczo regionów Polski jakim jest Roztocze. Region ten wyróżnia się bogactwem gatunków ptaków lęgowych zamieszkujących: lasy, pola, łąki, zbiorniki wodne oraz ptaków przelotnych lub przylatujących np.:na zimę.

Image
Nadrzędnym celem naszych działań jest poszanowanie zasad ochrony przyrody, w szczególności ochrona ptaków i ich siedlisk oraz stosowanie się do regulaminów i zasad obowiązujących na terenach chronionych.
W ramach naszej oferty proponujemy Państwu obserwację ptaków (birdwatching) w dwóch formach aktywności: obserwacja ptaków podczas wypraw rowerowych (Bird&Bike) oraz podczas wypraw samochodowych (Bird&Car). Wyprawy organizujemy na terenie Roztoczańskiego Parku Narodowego i jego otuliny, miasta i gminy Zwierzyniec oraz innych ciekawych miejsc na terenie Lubelszczyzny.
Przewodnikami Państwa będą doświadczeni przyrodnicy doskonale znający teren, wyróżniający się wielką pasją do obserwowania ptaków, otwarci na relacje z przyrodą i wrażliwi na jej piękno.

Zacznij poznawać z nami lokalną przyrodę

Ania
zdglowne.jpg

Biolog, przyrodnik, podróżnik, edukator – trener przyrody wielu pokoleń. Aktywnie pracuje na rzecz ochrony ptaków i lokalnej przyrody (członek Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków i Ligi Ochrony Przyrody). Organizator autorskich wypraw terenowych dla dorosłych po kilkunastu parkach narodowych w Polsce, w tym między innymi do Białowieskiego, Pienińskiego Parku Narodowego. Kiedy podążała „Śladami Darwina” miała okazje poznać przyrodę wielu wysp na świecie i np.: przyczyny wymierania gatunków ptaków na wyspie Mauritius. Obserwowała także zróżnicowanie gatunków zięb na Wyspach Galapagos.

Ciekawość poznawania przyrody Polski i świata to jej pasja życiowa

Od lat zakochana w Roztoczu gdzie obserwuje i fotografuje ptaki. Pragnie podzielić się dotychczas zdobytą wiedzą przyrodniczą i chce pokazać różnorodność gatunków ptaków - najcenniejszych skarbów Roztocza.
Ania jest doświadczonym kierowcą samochodu i posiada uprawnienia instruktora turystyki rowerowej. Prywatnie mieszka w Zwierzyńcu.
Dlaczego pokazuje lokalną przyrodę? Bo kocham ją i chce zachować jej najcenniejsze skarby jakimi są ptaki dla następnych pokoleń.

Zapraszam do Zwierzyńca!!!

Skip to main content